Trzynaście zespołów przystąpiło do rywalizacji w dolnośląskim finale turnieju Kinder Joy of Moving w kategorii siatkarskich czwórek. W Miliczu nie zabrakło drużyny Miejskiego Klubu Siatkówki Polonia Świdnica występującego pod wodzą trenerki Aleksandry Całki.

Na starcie zawodów rozegranych w Miliczu w niedzielę, 21 czerwca stanęły następujące ekipy: AZS AWF SMS Wrocław, AS Łagiewniki, MKS Rokita Brzeg Dolny, Akademia Siatkarska UKPS Lubin, MKS Polonia Świdnica, MKS MOS Wrocław, UKS Wieża Radków, UKS Dwójka Milicz, UKS Koral Wrocław, Volley Wroclaw, MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych, UKS Olimpia Jawor i UKS Miękinia.

– Turniej oczywiście nie mógł się odbyć w taki sposób, jak miało to miejsce w poprzednich latach. Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, jaka wygląda sytuacja w naszym kraju. Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze, dlatego zdecydowaliśmy się zmodyfikować system rozgrywania turniejów minisiatkówki oraz ze względu na COVID-19 zawody odbyły się bez udziału publiczności – stwierdzili organizatorzy zawodów.

Ostatecznie przepustkę do wielkiego – ogólnopolskiego finału wywalczyły dwie drużyny. Czołowe lokaty zajęły zespoły UKS-u Wieża Radków i UKS-u Koral Wrocław, które powalczą o medale mistrzostw kraju. Świdniczanki w trakcie turnieju wygrały z Rokitą Brzeg Dolny i uległy Chełmcowi Wodociągi Wałbrzych oraz Koralowi Wrocław. Nagrody, dyplomy oraz upominki wręczali wiceprezes Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej we Wrocławiu, Stanisław Łopaciński oraz olimpijczyk z Atlanty, Krzysztof Janczak.

MKS Polonia Świdnica: Joanna Kudyba, Zuzanna Waryas, Jagoda Regnowska, Weronika Waśniowska, Aurelia Trojan oraz Lena Gączkowska.