W trakcie ostatnich miesięcy gościliśmy w Świdnicy siatkarkę z położonego w Afryce – odległego Beninu. Zawodniczka zdobyła na naszych parkietach wiele doświadczeń. Poznała naszą europejską kulturę i zaprzyjaźniła się z zawodniczkami i trenerką Magdaleną Sadowską. Mowa oczywiście o Florianne Armelle Fernandez.  
Tuż przed wyjazdem, w sobotę mogła zwiedzić piękny Wrocław i starała się liczyć krasnale, które są ozdobą miasta. W dniu 17.03.2019 r. pożegnaliśmy niezwykle sympatyczną zawodniczkę, która bardzo się cieszyła z możliwości brania udziału w rozgrywkach II ligi. Jest bardzo zadowolona z czasu jaki tu spędziła i dziękuje wszystkim za wsparcie.  Jak mówiła miała świadomość z jak odległego kraju pochodzi i początkowo zastanawiała się czy bariera językowa, a także inny kolor skóry nie będą przeszkodami. Nic z tych rzeczy… Flo dziękuję wszystkim osobom z klubu, a także kibicom za wsparcie i dobre słowa podczas jej przygody w Świdnicy!