W Świdniku trwa jeden z ćwierćfinałowych turniejów siatkarskich Mistrzostw Polski w kategorii kadetek. Wśród sześciu ekip są też zawodniczki MKS-u Polonia Świdnica, które musiały udać się długą drogę i pokonać blisko 600 kilometrów.

Biało-zielone dowodzone przez trenera Michała Tomiałowicza zanotowały w piątek zwycięstwo 3:0 z Aresem Nowa Sól i porażkę 0:3 z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Świdniczanki znalazły się w najlepszej czwórce turnieju rozgrywanego w Świdniku. W sobotę powalczą z gospodyniami – miejscową Avią, a w niedzielę z Liderem Konstantynów Łódzki. Awans do kolejnego etapu mistrzostw kraju uzyskają dwie najlepsze drużyny.

Zawodniczki wykazują się bardzo dobrą postawą sportową. Należy zaznaczyć, że w składzie drużyny jest kilka młodziczek, które poprzez tego rodzaju rozgrywki zdobywają wiele doświadczeń sportowych i podnoszą swoje umiejętności – ocenia Grażyna Działowska, prezes MKS-u Polonia Świdnica. Zarząd świdnickiego klubu wraz z drużyną kadetek składa serdeczne podziękowania prezydent Świdnicy – Beacie Moskal-Słaniewskiej za ogromną pomoc i możliwość wyjazdu na Mistrzostwa Polski.

Piątkowe wyniki:

MKS Polonia Świdnica – UKS Ares Nowa Sól 3:0

MKS Dąbrowa Górnicza – MKS Polonia Świdnica 3:0,

MKS Dąbrowa Górnicza – UKS Ares Nowa Sól 3:0

UKS Konstantynów Łódzki –  WTS KDBS Bank Włocławek 3:1

MKS Avia Świdnik – WTS KDBS Bank Włocławek 3:0

MKS Avia Świdnik – UKS Lider Konstantynów Łódzki 3:1

Skład Polonii Świdnica: Sobkowicz, Maliszewska, Jasiecka, Rut, Gołębiowska, Krasoń, Wolak, Ryba, Zielińska, Miezgiel, Fąfara, Kamińska, Sypko, Gałecka. Trener Michał Tomiałowicz.