Tradycyjnie najlepsi świdniccy zawodnicy, trenerzy oraz działacze sportowi zostali docenieni za swoją pracę i wyniki sportowe. Przedstawiamy listę zwycięzców, którzy osiągali laury w roku 2019. 

Przyznano:

Nagrodę indywidualną dla zawodnika w wysokości po 500 zł:
– Mikołaj Lis – tenis ziemny – Akademia Tenisa Angelique Kerber;
– Martin Wąsik – kick-boxing / boks – Fighter Klub Kaczmarek & Grodowski;
– Krystian Pniewski – tenis ziemny – Klub Tenisowy Szczawno Zdrój;
– Kamil Gałuszka – szachy – Klub Szachowy GAMBIT MDK Świdnica;
– Aleksander Sobieraj – biegi długodystansowe – Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy;
– Szymon Wolano – akrobatyka – MKS Polonia Świdnica;
– Zuzanna Idziak – akrobatyka – MKS Polonia Świdnica;
– Julia Krasoń – siatkówka – MKS Polonia Świdnica;
– Paweł Król – bieganie/lekkoatletyka – niezrzeszony;
– Adam Chodyniecki – speedcubing – niezrzeszony;
– Tomasz Wojas – taniec standardowy i towarzyski – Dance Team Wrocław;
– Anna Wojas – taniec standardowy i towarzyski – Dance Team Wrocław;
– Zuzanna Klimczak – taekwon-do – Sportowy Klub Taekwon-do Tiger;
– Kamil Guźliński – boks – Stowarzyszenie Boks Polonia Świdnica;
– Karolina Kozieł – akrobatyka – UKS Acro Club Świdnica;
– Antoni Romanik – judo – UKS Judo Świdnica;
– Maciej Kot – judo – UKS Judo Świdnica;
– Stanisław Romanik – judo – UKS Judo Świdnica;
– Hubert Jasinowski – taekwon-do – UKS Taekwon-do Gryf Świdnica;
– Maciej Dobrowolski – taekwon-do – UKS Taekwon-do Gryf Świdnica;
– Martyna Mojsa – podnoszenie ciężarów – UKS Talent Wrocław.

Nagroda zespołowa – upominek rzeczowy:

a) w wysokości 2800 zł

dla zawodników Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej w składzie:

Adam Chmiel;
Dawid Pęczar;
Jakub Pierzak;
Jan Lepka;
Karol Wieczorek;
Mateusz Redko;
Rafał Kopyciak;
Sebastian Borowski;
Wojciech Jabłoński;
Adrian Kluczyński;
Aleksander Ingram;
Jakub Matlęga;
Jakub Zaremba;
Karol Kozak;
Maksymilian Paleń;
Mateusz Wychowaniec;
Olgierd Etel;
Paweł Starosta;
Rafał Wiszniowski.

b) nagroda finansowa w wysokości 1500 zł dla teamu Żelazna Świdnica w składzie:

Radosław Jasiczek;
Mateusz Ostrowski.

c) w wysokości 1600 zł dla zawodników MKS Polonia-Stal Świdnica w składzie:

Aleksander Stasiak;
Benjamin Miedziński;
Dawid Marszałek;
Feliks Dudek;
Hubert Głogiewicz;
Kacper Monica;
Karol Walczak;
Krystian Kopeć;
Leon Kosmala;
Marcel Rohde;
Michał Sobolewski;
Noah Bosch;
Oskar Ożóg;
Przemysław Dela;
Szymon Gawroński;
Wojciech Wiśniewski.

Nagroda dla trenera prowadzącego szkolenie w wysokości po 600 zł:
– Arkadiusz Kaczmarek – sztuki walki – Fighter Klub Kaczmarek & Grodowski;
– Krystian Grodowski – sztuki walki – Fighter Klub Kaczmarek & Grodowski;
– Piotr Pas – akrobatyka – MKS Polonia Świdnica;
– Angelika Prześlica – akrobatyka – MKS Polonia Świdnica;
– Wiesław Iwanio – piłka ręczna – Świdnicki Klub Piłki Ręcznej Świdnica;
– Anna Kozieł – akrobatyka – UKS Acro Club Świdnica;
– Bartłomiej Zamęcki – judo – UKS Judo Świdnica.

Nagroda za całokształt dla osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności – sportowej w wysokości po 500 zł:
– Anna Szporko – piłka ręczna – Akademia Piłki Ręcznej Świdnica;
– Stanisław Kogut – bieganie/lekkoatletyka – Biegowa Świdnica;
– Tomasz Gołowkin – siatkówka – MKS Polonia Świdnica;
– Michał Korbecki – piłka nożna – MKS Polonia-Stal Świdnica;
– Piotr Podsiadły – piłka nożna – MKS Polonia-Stal Świdnica;
– Ryszard Pycz – boks – Stowarzyszenie Boks Polonia Świdnica;
– Władysław Wołosz – boks – Stowarzyszenie Boks Polonia Świdnica;
– Anna Jaworska – bieganie/lekkoatletyka – Stowarzyszenie Budzik;
– Dariusz Jaworski – piłka nożna – UKS Gryf Świdnica.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, życzymy kolejnych osiągnięć sportowych i satysfakcji z prowadzonej działalności sportowej.