Młodzieżowe drużyny Miejskiego Klubu Siatkówki Polonia Świdnica mają za sobą kolejne spotkania o ligowe punkty. Na parkiecie zaprezentowały się biało-zielone kadetki i juniorki. 

Kadetki Polonii prowadzone przez Macieja Leńskiego pokonały na własnym terenie po niezwykle zaciętym boju ekipę MMKS-u Kłodzko. Rywalki dwukrotnie wychodziły na prowadzenie, ale gospodynie skutecznie odpowiadały, a na koniec triumfowały w tie-break’u! Nasze siatkarki mają w swoim dorobku dwa zwycięstwa w trzech rozegranych pojedynkach i plasują się na 2. pozycji w tabeli.

MKS Polonia Świdnica – MMKS Kłodzko 3:2 (17:25, 25:14, 21:25, 25:19, 16:14)

Z porażką wróciły z kolei z Głogowa juniorki MKS-u Polonia Świdnica. Drużyna Magdaleny Sadowskiej uległa po bardzo wyrównanym boju miejscowemu Volley’owi. Podobnie jak w przypadku kadetek, tak i tu do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było pięciu setów. Sytuacja się niestety odwróciła, to biało zielone wychodziły na prowadzenie, a rywalki wyrównywały, by w ostatniej partii wyprowadzić decydujący cios.

UMKS Volley Głogów – MKS Polonia Świdnica 3:2 (21:25, 25:23, 12:25, 25:16, 15:8)