Podobnie jak w ubiegłych sezonach, Miejski Klub Siatkówki Polonia Świdnica znalazł się w grupie trzeciej rozgrywek II ligi. Polski Związek Piłki Siatkowej opublikował szczegółowy terminarz sezonu 2019/2020. W naszej grupie znalazło się w sumie 10 zespołów z Dolnego Śląska (4), Śląska (5) i Wielkopolski (1).

Siatkarskie rozgrywki ruszą w sobotę, 5 października. Biało-zielone sezon zainaugurują na własnym parkiecie, mierząc się z ekipą MKS-u Sokół Radzionków. Już w drugiej serii spotkań dojdzie do derbowego starcia z beniaminkiem ligi – Chełmcem Wodociągi Wałbrzych. Każdy zespół w rundzie zasadniczej rozegra 18 pojedynków (mecz i rewanż), później tradycyjnie walka toczyć się będzie fazie play-off o awans do wyższej klasy rozgrywkowej i play-out o utrzymanie w II lidze.

Skład grupy trzeciej II ligi siatkówki kobiet:
Energa MKS II Kalisz
MKS Sokół Radzionków
Silesia Volley Mysłowice
KS Olimpia Jawor
MKS Polonia Świdnica
UKS Jedynka Siewierz
SMS PZPS II Szczyrk
MKS II Dąbrowa Górnicza
MGLKS Sobieski Oława
MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych

Terminarz sezonu 2019/2020:

Pierwsza runda:

1. kolejka (5 października):
KS Olimpia Jawor – SMS PZPS II Szczyrk
UKS Jedynka Siewierz – Energa MKS Kalisz
MKS II Dąbrowa Górnicza – MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych
MKS Polonia Świdnica – MKS Sokół Radzionków
Silesia Volley Mysłowice – MGLKS Sobieski Oława

2. kolejka (12 października):
SMS PZPS II Szczyrk – MGLKS Sobieski Oława
MKS Sokół Radzionków – Silesia Volley Mysłowice
MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – MKS Polonia Świdnica
Energa MKS Kalisz – MKS II Dąbrowa Górnicza
KS Olimpia Jawor – UKS Jedynka Siewierz

3. kolejka (19 października):
UKS Jedynka Siewierz – SMS PZPS II Szczyrk
MKS II Dąbrowa Górnicza – KS Olimpia Jawor
MKS Polonia Świdnica – Energa MKS Kalisz
Silesia Volley Mysłowice – MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych
MGLKS Sobieski Oława – MKS Sokół Radzionków

4. kolejka (26 października):
SMS PZPS II Szczyrk – MKS Sokół Radzionków
MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – MGLKS Sobieski Oława
Energa MKS Kalisz – Silesia Volley Mysłowice
KS Olimpia Jawor – MKS Polonia Świdnica
UKS Jedynka Siewierz – MKS II Dąbrowa Górnicza

5. kolejka (9 listopada):
MKS II Dąbrowa Górnicza II – SMS PZPS II Szczyrk
MKS Polonia Świdnica – UKS Jedynka Siewierz
Silesia Volley Mysłowice – KS Olimpia Jawor
MGLKS Sobieski Oława – Energa MKS Kalisz
MKS Sokół Radzionków – MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych

6. kolejka (16 listopada):
SMS PZPS II Szczyrk – MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych
Energa MKS Kalisz – MKS Sokół Radzionków
KS Olimpia Jawor – MGLKS Sobieski Oława
UKS Jedynka Siewierz – Silesia Volley Mysłowice
MKS II Dąbrowa Górnicza – MKS Polonia Świdnica

7. kolejka (23 listopada):
MKS Polonia Świdnica – SMS PZPS II Szczyrk
Silesia Volley Mysłowice – MKS II Dąbrowa Górnicza
MGLKS Sobieski Oława – UKS Jedynka Siewierz
MKS Sokół Radzionków – KS Olimpia Jawor
MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – Energa MKS Kalisz

8. kolejka (30 listopada):
SMS PZPS II Szczyrk – Energa MKS Kalisz
KS Olimpia Jawor – MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych
UKS Jedynka Siewierz – MKS Sokół Radzionków
MKS II Dąbrowa Górnicza – MGLKS Sobieski Oława
MKS Polonia Świdnica – Silesia Volley Mysłowice

9. kolejka (7 grudnia):
Silesia Volley Mysłowice – SMS PZPS II Szczyrk
MGLKS Sobieski Oława – MKS Polonia Świdnica
MKS Sokół Radzionków – MKS II Dąbrowa Górnicza
MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – UKS Jedynka Siewierz
Energa MKS Kalisz – KS Olimpia Jawor

Runda rewanżowa:

10. kolejka (14 grudnia):
MKS Sokół Radzionków – MKS Polonia Świdnica

11. kolejka (4 stycznia):
MKS Polonia Świdnica – MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych

12. kolejka (11 stycznia):
Energa MKS Kalisz – MKS Polonia Świdnica

13. kolejka (18 stycznia):
MKS Polonia Świdnica – KS Olimpia Jawor

14. kolejka (25 stycznia):
UKS Jedynka Siewierz – MKS Polonia Świdnica

15. kolejka (1 lutego):
MKS Polonia Świdnica – MKS II Dąbrowa Górnicza

16. kolejka (15 lutego):
SMS PZPS II Szczyrk – MKS Polonia Świdnica

17. kolejka (29 lutego):
Silesia Volley Mysłowice – MKS Polonia Świdnica

18. kolejka (7 marca):
MKS Polonia Świdnica – MGLKS Sobieski Oława